2020-04-29

2020-04-25 įsigaliojo Lietuvos Respublikos naujojo koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių poveikio JANĮ taikymui įstatymas

2020-04-25 įsigaliojo Lietuvos Respublikos naujojo koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių poveikio Lietuvos Respublikos juridinių asmenų nemokumo įstatymo taikymui įstatymas (toliau – Įstatymas). Šis įstatymas taikomas juridiniams asmenims, susidūrusiems su finansiniais sunkumais ir (ar) tapusiems nemokiais dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo pasaulyje po 2020 m. kovo 16 d. visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje įvedus karantino režimą, nustatytą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimu Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“.

Atsižvelgiant į iškilusią grėsmę verslo likvidumui ir mokumo išsaugojimui, Įstatymu įtvirtinta laikinai – 3 mėnesius nuo karantino atšaukimo – sustabdyti Lietuvos Respubikos juridinių asmenų nemokumo įstatyme (toliau – JANĮ) nustatytą juridinio asmens vadovo pareigą kreiptis į teismą dėl restruktūrizavimo arba bankroto bylos iškėlimo, arba bankroto proceso vykdymo ne teismo tvarka. Toks sustabdymo laikotarpis suteiks laisvės juridiniams asmenims ieškoti sprendimų nesibaiminant atsakomybės dėl JANĮ nustatytų pareigų.

Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimai dėl nustatytų ribojimų turės įtakos ir juridiniams asmenims iškeltoms restruktūrizavimo byloms, kartu Įstatymu nustatyta, kad JANĮ 114 straipsnio 2 dalyje nustatyto 3 mėnesių termino (po kurio teismas gali nutraukti restruktūrizavimo bylą esant tam tikroms sąlygoms) skaičiavimas stabdomas karantino laikotarpiu ir būtų atnaujinamas po 3 mėnesių nuo karantino atšaukimo dienos.

Be to, įvertinus neapibrėžtą ir sunkiai prognozuojamą rinkos balanso atsistatymą ir jo trukmę, šių procesų įtaką juridinių asmenų mokumui ir galimą poreikį pratęsti Įstatyme nustatytus terminus, Vyriausybei suteikta teisė, įvertinus ir atsižvelgus į šalies ekonominę būklę, pratęsti juridinio asmens vadovo pareigos kreiptis į teismą dėl restruktūrizavimo arba bankroto bylos iškėlimo įvykdymo terminą ir restruktūrizavimo bylos nutraukimo terminą, bet ne ilgiau kaip iki 2020 m. gruodžio 31 d.

Įstatymą galite rasti čia

Atnaujinta: 2020.04.29

© Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 304157094

Rinktinės g. 48A, 09318 Vilnius, tel. (8 5) 212 5464, el. p. info@avnt.lt, www.avnt.lt 

 

 

 

Vyksta interneto svetainės atnaujinimo darbai. Pastebėjus sutrikimus ar netikslumus, prašome apie juos pranešti el. p. bankrotas@bankrotodep.lt    
Iš anksto dėkojame už bendradarbiavimą ir supratingum