2017-09-25

Bankroto administratoriui Dariui Jasaičiui paskirta nuobauda – viešas įspėjimas

 

2017-09-18 Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Tarnyba) direktoriaus įsakymu Nr. V4-170 bankroto administratoriui Dariui Jasaičiui (toliau – Administratorius) už Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau – Įmonių bankroto įstatymas) 11 straipsnio 15 dalies pažeidimą skirta nuobauda – viešas įspėjimas.

 Administratoriaus veiklos stebėsenos metu nustatyta, kad Administratorius pažeidė Įmonių bankroto įstatymo 11 straipsnio 15 dalyje nustatytą reikalavimą, nes, būdamas bankroto administratoriumi, laikotarpyje nuo 2017-07-04 iki 2017-07-17 savo profesinės civilinės atsakomybės, atliekant bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių bankroto procedūras, nebuvo apdraudęs privalomuoju draudimu.

 Įmonių bankroto įstatymo 11 straipsnio 15 dalyje numatyta, kad bankroto administratoriaus profesinė civilinė atsakomybė už fiziniams ar juridiniams asmenims padarytą žalą, atsiradusią atliekant bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių bankroto procedūras, draudžiama privalomuoju draudimu. Ši nuostata yra imperatyvi ir Įmonių bankroto įstatymas nenumato šios nuostatos taikymo išimčių. Šios Įmonių bankroto įstatymo 11 straipsnio 15 dalyje esančios imperatyvios normos pažeidimas turi ypatingą reikšmę visam bankroto procesui – tai teisinė priemonė, kuri užtikrina draudimo sutarties galiojimo metu bankroto administratoriaus ir (ar) jo darbuotojų neteisėtais veiksmais, atliekant bankroto procedūras, padarytos žalos atlyginimą. Pareiga bankroto administratoriams drausti savo profesinę civilinę atsakomybę privalomuoju draudimu nustatyta, siekiant tinkamai apsaugoti kreditorių interesus, atsižvelgiant į tai, kad bankroto administratorių veikla yra rizikinga, neretai jie disponuoja dideliu įmonės, kuriai iškelta bankroto byla, turtu, o bankroto administratoriams nuosavybės teise priklausančio turto ne visada pakaktų įmonės bankroto procedūrų metu kreditoriams padarytai žalai atlyginti.

 

Informacija apie administratoriams skirtus viešus įspėjimus skelbiama Tarnybos interneto svetainėje:

http://www.avnt.lt/veiklos-sritys/nemokumas-2/administratori-veiklos-prieziura/nuobaudos-viesai-skelbiami-sp-jimai/

 

 

 

Atnaujinta: 2017.09.25

© Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 304157094

Rinktinės g. 48A, 09318 Vilnius, tel. (8 5) 212 5464, el. p. info@avnt.lt, www.avnt.lt 

 

 

 

Vyksta interneto svetainės atnaujinimo darbai. Pastebėjus sutrikimus ar netikslumus, prašome apie juos pranešti el. p. bankrotas@bankrotodep.lt    
Iš anksto dėkojame už bendradarbiavimą ir supratingum