2016-09-29

Bankroto administratoriui UAB „Bankroto eiga“ paskirta nuobauda – viešas įspėjimas

2016-09-27 Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos direktoriaus įsakymu Nr. V4-79 bankroto administratoriui UAB „Bankroto eiga“ (toliau – Administratorius), už Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 11 straipsnio 5 dalies 15 ir 20 punktų ir Bankroto ir restruktūrizavimo administratorių elgesio kodekso, patvirtinto Lietuvos Respublikos finansų ministro 2016 m. liepos 13 d. įsakymu Nr. 1K-286 (toliau – Elgesio kodeksas), 6.4 punkto pažeidimus skirta nuobauda – viešas įspėjimas.

 

Atlikto neplaninio Administratoriaus veiklos patikrinimo metu nustatyta, kad Administratorius laikotarpiu nuo 2015-10-28, kuomet teismas patvirtino įmonės kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašą, iki 2016-06-14, kuomet įvyko pirmasis kreditorių susirinkimas, administruodamas BUAB „Margivilė“ bankroto procesą, iš esmės neatliko jokių veiksmų; neteikė teismui prašomos informacijos ir nevykdė teismo įpareigojimų. Vertinant nustatytą pažeidimą, atsižvelgta į tai, kad ankstesnio patikrinimo metu jau buvo konstatuota, kad Administratorius savo veiksmais (neveikimu) vilkina BUAB „Margivilė“ bankroto procesą, netinkamai atlieka savo pareigas; už šį pažeidimą Administratoriui jau buvo taikyta nuobauda. Toks Administratoriaus elgesys, kai nevykdomos ĮBĮ numatytos administratoriaus pareigos bankroto procese ir iš esmės vilkinama bankroto procedūra, neatitinka nei bankroto procesą reglamentuojančių teisės aktų, nei Elgesio kodekso nuostatų reikalavimų.

 

Informacija apie administratoriams skirtus viešus įspėjimus skelbiama Tarnybos interneto svetainėje:

http://avnt.lt/veiklos-sritys/nemokumas-2/administratori-veiklos-prieziura/nuobaudos-viesai-skelbiami-sp-jimai/

 

 

 

Atnaujinta: 2016.09.29

© Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 304157094

Rinktinės g. 48A, 09318 Vilnius, tel. (8 5) 212 5464, el. p. info@avnt.lt, www.avnt.lt 

 

 

 

Vyksta interneto svetainės atnaujinimo darbai. Pastebėjus sutrikimus ar netikslumus, prašome apie juos pranešti el. p. bankrotas@bankrotodep.lt    
Iš anksto dėkojame už bendradarbiavimą ir supratingum