2016-10-05

Bankroto administratoriui UAB „Pečiusta“ paskirta nuobauda – viešas įspėjimas

2016-10-04 Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos direktoriaus įsakymu Nr. V4-82 bankroto administratoriui UAB „Pečiusta“ (toliau – Administratorius), administruojant BUAB „Tutrix“ bankroto procesą, už Lietuvos Respublikos finansų ministro 2016-07-13 įsakymu Nr. 1K-286 patvirtinto Bankroto ir restruktūrizavimo administratorių elgesio kodekso 6.3 bei 7.1 papunkčių pažeidimus skirta nuobauda – viešas įspėjimas.

 

Atlikto neplaninio Administratoriaus veiklos patikrinimo (toliau – Patikrinimas) metu nustatyta, kad Administratorius, teismui dar nepriėmus galutinio sprendimo dėl kreditorių komiteto nutarimo, kuriuo buvo padidinta bankroto administravimo išlaidų sąmata, įskaitant ir atlyginimą Administratoriui, iš esmės tapatų klausimą savo iniciatyva pakartotinai iškėlė svarstyti kreditorių komitetui. Taigi, Administratorius elgėsi neprofesionaliai bei neteisingai, kadangi tinkamai neatstovavo BUAB „Tutrix“ bei jos kreditorių interesams. Administratorius, būdamas savo srities profesionalas bei siekdamas veikti teisingai BUAB „Tutrix“ kreditorių ir kitų suinteresuotų asmenų atžvilgiu, turėjęs sulaukti galutinio teismo sprendimo dėl BUAB „Tutrix“ kreditorių komiteto nutarimo ir tik tuomet turėjęs imtis atitinkamų veiksmų šiuo klausimu. Vertinant Patikrinimo metu nustatytų aplinkybių visumą, buvo atsižvelgta į tai, jog Administratorius buvo atstatydintas iš BUAB „Tutrix“ bankroto administratoriaus pareigų.

 

Informacija apie administratoriams skirtus viešus įspėjimus skelbiama Tarnybos interneto svetainėje:

http://avnt.lt/veiklos-sritys/nemokumas-2/administratori-veiklos-prieziura/nuobaudos-viesai-skelbiami-sp-jimai/

 

 

 

Atnaujinta: 2016.10.24

© Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 304157094

Rinktinės g. 48A, 09318 Vilnius, tel. (8 5) 212 5464, el. p. info@avnt.lt, www.avnt.lt 

 

 

 

Vyksta interneto svetainės atnaujinimo darbai. Pastebėjus sutrikimus ar netikslumus, prašome apie juos pranešti el. p. bankrotas@bankrotodep.lt    
Iš anksto dėkojame už bendradarbiavimą ir supratingum