2018-08-03

Finansų ministerija vykdo apklausą dėl VAS reikalavimų supaprastinimo

Finansų ministerijos parengto klausimyno tikslas – identifikuoti galimus VAS reikalavimų supaprastinimo būdus mažoms ir labai mažoms įmonėms. Klausimyną iki 2018 m. rugsėjo 5 d. galite rasti čia.

Finansų ministerija, siekdama didesnio verslo apskaitos standartų (toliau – VAS) nuostatų aiškumo ir jų supaprastinimo mažoms ir labai mažoms įmonėms, svarsto dėl VAS reikalavimų sistemingos peržiūros poreikio. Pastebėtina, kad pirmu etapu, įgyvendinus Apskaitos direktyvos nuostatas, mažoms ir labai mažoms įmonėms sumažinta administracinė našta nustačius tam tikrus paprastesnius apskaitos tvarkymo ir finansinių ataskaitų sudarymo reikalavimus. Antru etapu peržiūrint VAS nuostatas, siūloma išlaikant Apskaitos direktyvos reikalavimus mažoms ir labai mažoms įmonėms peržiūrėti direktyvoje numatytas galimybes dėl apskaitos metodų pasirinkimo, supaprastinti direktyvoje neaptartus, tačiau VAS nustatytus, reikalavimus ir kartu atsisakyti neproporcingų reikalavimų. Peržiūrint VAS reikalavimus siekiama ne tik didesnio VAS nuostatų aiškumo, nuoseklumo, efektyvesnio jų taikymo ir apskaitos tvarkymo palengvinimo mažoms ir labai mažoms įmonėms, bet ir kartu siekiama didinti finansinėse ataskaitose pateikiamos informacijos kokybę ir palyginamumą.

Atnaujinta: 2018.08.03

© Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 304157094

Rinktinės g. 48A, 09318 Vilnius, tel. (8 5) 212 5464, el. p. info@avnt.lt, www.avnt.lt 

 

 

 

Vyksta interneto svetainės atnaujinimo darbai. Pastebėjus sutrikimus ar netikslumus, prašome apie juos pranešti el. p. bankrotas@bankrotodep.lt    
Iš anksto dėkojame už bendradarbiavimą ir supratingum