2020-08-04

Nemokumo administratoriui UAB ,,Vilniaus administratoriai“ apribota teisė administruoti naujus nemokumo procesus

2020-07-31 Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – AVNT) direktoriaus įsakymu Nr. V4-169 nemokumo administratoriui UAB ,,Vilniaus administratoriai“ už 2020-04-07 AVNT direktoriaus įsakymu Nr. V4-93 paskirto nurodymo nevykdymą ir nustatytą JANĮ 136 straipsnio 3 dalies pažeidimą skirta poveikio priemonė – teisės būti paskirtam nemokumo administratoriumi administruojant naujų juridinių asmenų nemokumo procesus apribojimas 6 mėnesiams.

 

Neplaninio nemokumo administratoriaus UAB ,,Vilniaus administratoriai“ veiklos patikrinimo metu nustatyta, kad nemokumo administratorius UAB  ,,Vilniaus administratoriai“ nevykdė teismo įpareigojimų  įregistruoti Juridinių asmenų registre BUAB ,,Donalita“ (toliau – Įmonė) statusą ,,bankrutavęs“ , o taip pat išregistruoti Įmonę iš Juridinių asmenų registro; neteikė informacijos apie Įmonę AVNT. Už patikrinimo metu nustatytus pažeidimus 2020-04-07 AVNT direktoriaus įsakymu Nr. V4-93 (toliau – Įsakymas1) nemokumo administratoriui UAB ,,Vilniaus administratoriai“ skirta poveikio priemonė – įspėjimas ir paskirtas nurodymas – pavesti ištaisyti patikrinimo metu nustatytus veiklos trūkumus (toliau – Nurodymas). Nurodymo vykdymo vertinimo metu nustatyta, kad nemokumo administratorius UAB ,,Vilniaus administratoriai“ neįvykdė Įsakymu1 paskirto Nurodymo. Už Nurodymo neįvykdymą AVNT 2020-05-08 įsakymu Nr. V4-107 (toliau – Įsakymas2) nemokumo administratoriui UAB ,,Vilniaus administratoriai“  skirta poveikio priemonė – įspėjimas ir nustatytas papildomas 7 darbo dienų terminas Nurodymui įvykdyti. Nurodymas nebuvo įvykdytas.

 

AVNT, priimdama sprendimą dėl poveikio priemonės skyrimo, atsižvelgė į nustatytų reikalavimų pažeidimo reikšmingumą ir trukmę, atsakomybę sunkinančias ir lengvinančias aplinkybes, Nemokumo priežiūros komiteto nuomonę dėl poveikio priemonės – teisės administruoti nemokumo procesus panaikinimas – skyrimo.

 

Trečiųjų šalių interesų apsaugai užtikrinti galiojančios poveikio priemonės yra viešai skelbiamos interneto svetainėje[1], Nemokumo administratorių sąraše[2].

 


[1] http://www.avnt.lt/veiklos-sritys/nemokumas-2/administratori-veiklos-prieziura/viesai-skelbiami-sp-jimai-nuo-2020-01-01/#metodinė

[2] http://www.avnt.lt/veiklos-sritys/nemokumas-2/administratoriai/nemokumo-administratoriai/

Atnaujinta: 2020.08.04

© Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 304157094

Rinktinės g. 48A, 09318 Vilnius, tel. (8 5) 212 5464, el. p. info@avnt.lt, www.avnt.lt 

 

 

 

Vyksta interneto svetainės atnaujinimo darbai. Pastebėjus sutrikimus ar netikslumus, prašome apie juos pranešti el. p. bankrotas@bankrotodep.lt    
Iš anksto dėkojame už bendradarbiavimą ir supratingum