2017-03-17

Valstybinės žemės nuomos teisė negali būti pardavimo varžytynėse ir vertinimo objektas

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija 2017-03-07 raštu Nr. 2D-798 (12.151E) „Dėl bankroto administratorių veiklos“ atkreipė dėmesį, kad valstybinės žemės nuomos teisė negali būti pirkimo-pardavimo rinkos sandorių objektu, ir pateikė išaiškinimą bankroto administratoriams šiuo klausimu. Ši informacija yra aktuali ir turto vertintojams.

Žemės ūkio ministerija ir  Tarnyba laikosi nuomonės, kad valstybinės žemės sklypo nuomos teisė negali būti varžytynėse vykdomo pirkimo-pardavimo sandorio objektas, o tuo pačiu ir vertinimo objektas.  Išimtine teise parduoti ar nuomoti valstybinę žemę turi tik valstybės patikėtinis – Nacionalinė žemės tarnyba – vadovaudamasis Žemės įstatymo ir jį įgyvendinančių Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų teisės normomis. Ši nuostata atitinka ir Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymo 2 straipsnio 9 dalies nuostatą, kad turtas, taigi ir vertinimo objektas, tėra  materialios, nematerialios ir finansinės vertybės, kurios gali būti rinkos sandorių objektas.

Atnaujinta: 2017.04.11

© Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 304157094

Rinktinės g. 48A, 09318 Vilnius, tel. (8 5) 212 5464, el. p. info@avnt.lt, www.avnt.lt 

 

 

 

Vyksta interneto svetainės atnaujinimo darbai. Pastebėjus sutrikimus ar netikslumus, prašome apie juos pranešti el. p. bankrotas@bankrotodep.lt    
Iš anksto dėkojame už bendradarbiavimą ir supratingum